Chusta tkana: 

z perspektywy rodzica - ma wolne ręce, lepiej rozłożony ciężar, jest w stanie szybciej reagować na potrzeby dziecka, a z drugiej strony może być aktywnym uczestnikiem życia towarzyskiego, ponieważ:

dziecko - ma zapewnione poczucie bliskości, co za tym idzie bezpieczeństwa. Jest pewne, że gdy tylko będzie miało jakiś problem, zostanie on szybko rozwiązany dzięki temu, że rodzic jest w pobliżu, więc jest spokojne. Kołysanie łatwo je usypia, a gdy ma moment aktywności może poznawać świat oczami rodzica (co każde dziecko kocha robić). Co więcej, kołysanie pozytywnie wpływa na rozwój mózgu dziecka! Pozycja w chuście sprzyja także profilaktyce kolek.

 

Dlaczego warto umówić się z Doradcą Noszenia?

Dobrze zawiązana chusta tkana podtrzymuje kręgosłup dziecka, zapobiega zbyt wczesnemu obciążeniu go przez główkę, wspomaga rozwój stawów, może być profilaktyką dysplazji. Natomiast dla mamy prawidłowe wiązanie wspomaga ćwiczenia mięśni dna miednicy, które po porodzie najczęściej są bardzo osłabione. Dla obojga rodziców jest to dobra korekta postawy, na którą warto zwrócić uwagę jak najwcześniej, by zapobiec niepotrzebnym obciążeniom stawów. Warto poświęcić chwilę i nauczyć się prawidłowo wiązać chustę, aby na wiele kolejnych miesięcy pozytywnie wpływała na rodziców i rozwijające się maleństwo.

 

Rozmiary:

3 - 3,2 m;

4 - 3,6 m;

5 - 4,2 m;

6 - 4,6 m;

7 - 5,2 m. 

Rozmiary mogą się trochę różnić w zależności od producenta.

 

Wiązania:

- kangurek - doskonałe wiązanie już od pierwszych dni życia dziecka. Do tego wiązania wystarczy krótsza chusta (np. 3,6 m w przypadku osoby noszącej rozmiar bluzki S lub M).  

- kieszonka - może być wiązana od samego początku, ale warto dodatkowo zwrócić uwagę na ułożenie dziecka w chuście, aby nie utrwalić nieprawidłowej pozycji. 

- chusta kółkowa z odwróconą krawędzią - wygodne wiązanie, szybko się zakłada i zdejmuje, korzystne nawet dla najmłodszych. Dziecku, które już samodzielnie siada nie trzeba odwijać krawędzi.